Klasyczne horrory z muzyką na żywo w Mosznej

Trudno o bardziej klimatyczne miejsce na Opolszczyźnie, aby poczuć niesamowitą atmosferę tajemniczości. Na Zamku Moszna odbędzie się festiwal klasycznych, niemieckich horrorów z muzyką na żywo.

Pierwszy seans odbędzie się 29 czerwca w sali Teatru Castello, gdzie zostanie wyświetlony film pt. „Nosferatu”. Dzień później widzowie obejrzą „Gabinet doktora Caligari”. Oba horrory z początku lat 20. to już klasyka filmu.

– Podczas Festiwalu muzyka do filmów będzie improwizowana. – zapowiada organizator. – Artyści grający na żywo wykorzystają szerokie spektrum możliwości począwszy od brzmień klasycznych: instrumentów analogowych takich jak cytry, misy tybetańskie, melodyka oraz śpiew alikwotowy, przez dźwięki nagrane w terenie aż po współczesną elektronikę.

Wystąpią: Łukasz Dziedzic- elektronika, Mariusz Knysak- nagrania terenowe, Marcin Polak- brzmienia analogowe.

Podobne wydarzenie artystyczne w naszym regionie odbyło się tylko raz w 2015 r. Krapkowicki Klub Filmowy obchodził wtedy 10-lecie istnienia i do pierwszej wersji „Janosika” z 1921 r. muzykę na żywo prezentował Kwartet Jorgi. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

Więcej szczegółów na plakacie.

GP