KILOMETRY EMPATII Udało się! Akcja zakończona sukcesem!

A więc się udało! Sławomir Mędrecki, Dariusz Michalewski, Sławomir Citak i Piotr Rigol dopłynęli do celu: plaży w Świnoujściu.

KILOMETRY EMPATII Udało się! Akcja zakończona sukcesem!2Ostatni etap spływu zajął im 5 godzin i 51 minut. W tym czasie pokonali 38 kilometrów: 25 km kanałem do morza, a wcześniej 13 km po Zalewie Szczecińskim. Tego etapu obawiali się najbardziej. I choć mieli po drodze fale dochodzące do dwóch metrów [sic!] to jednak dzielnie przebrnęli przez ten etap.

– Nie wiadomo czy wpuszczą nas na Bałtyk, a bardzo byśmy chcieli wylądować na plaży przy wiatraku tuż za zachodnim falochronem. – mówił przed wypłynięciem w trasę Sławomir Mędrecki, uczestnik wyprawy.

A dziś już wiadomo, że tak właśnie się stało – chłopaki dopłynęli do swojego celu i podziwiają biały wiatrak w Świnoujściu.

Wszystko poszło zgodnie z planem. Chłopaki zrobili w sumie 742 kilometry w dziesięć dni. To daje około 320 tys. machnięć wiosłem. Chcieli nie tylko przeżyć przygodę swojego życia, ale także pomóc innym. Od początku zbierali pieniądze na opolskie hospicjum.
– Zdecydowaliśmy, że pomożemy dzieciom. Wiedzieliśmy, że jest mnóstwo osób potrzebujących, ale musieliśmy wybrać i zdecydowaliśmy się pomóc Domowemu Hospicjum dla dzieci w Opolu. Reszta potoczyła się bardzo szybko.  – wyjaśnia S. Mędrecki.

Do tej pory udało im się zebrać ok. 15 tys. złotych.

– Dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym którzy trzymali za nas kciuki. Ogromne podziękowania dla kapitanatów portów Szczecin, Trzebież oraz Świnoujście za pomoc na ich wodach, a szczególnie dziękujemy bosmanowi Sławkowi za kilkugodzinną asystę od pierwszej bramy torowej aż na plażę. Pozdrawiamy Was wszystkich. – informuje w imieniu całej Czwórki S. Mędrecki.

Nasz portal Krapkowice24-7.com od początku sprawował nad akcją patronat medialny.

Gratulujemy Chłopakom!!!
KILOMETRY EMPATII Udało się! Akcja zakończona sukcesem!GP, fot. S. Mędrecki