Kierowcy zgłosili pirata na drodze. Stracił 1400 zł i 10 punktów

W ramach akcji policji dotyczącej możliwości zgłaszania piratów drogowych napływają kolejne filmiki, na których uwiecznione jest łamanie przepisów drogowych. Tym razem dzięki zgłoszeniu jednego z kierowców pirat drogowy, który jechał drogą krajową 45, został ukarany przez policję.

Kierowca VW Passata złamał przepisy dotyczące wyprzedzania pojazdów w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania, a droga oznaczona jest podwójną linę ciągłą.

Policjantom udało się ustalić kto kierował passatem. Jest to mieszkaniec gminy Walce, który za te wykroczenia otrzymał mandat w łącznej kwocie 1400 zł oraz 10 punktów karnych.

– Zdecydowana większość spraw zgłaszanych policjantom z Krapkowic w formie filmów z prywatnych rejestratorów jazdy, które są związane z zarejestrowaniem naruszeń przepisów ruchu drogowego kończy się ukaraniem kierowców, a w skrajnych przypadkach zatrzymaniem prawa jazdy. – informuje policja.

Zgłoszenia można wysyłać na adres problemdrogowy@op.policja.gov.pl.

– Jak zawsze materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności. – obiecuje policja.

Zobacz film video tutaj.
KPP, fot. screen z filmiku (źródło KPP)