Kacperek pojedzie na operację!

Kacperek Pakoca urodził się z wadą serca. Aby malec mógł żyć niezbędna jest operacja w klinice w Munster. Jednak aby rodzice Kacperka mogli tam jechać potrzebna była olbrzymia ilość pieniędzy. Po raz kolejny mieszkańcy naszego powiatu stanęli na wysokości zadania i niezbędna kwota została uzbierana.

O Kacperku pisaliśmy w listopadzie ub.r.

Nasz artykuł dotarł  do prawie 40 tys. czytelników nie tylko z naszego regionu, ale także z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii czy Austrii.

Do pomocy ruszyło bardzo wielu mieszkańców naszego powiatu. Na Facebooku utworzona została grupa „Licytacje – pomoc dla Kacperka”, gdzie każdy mógł wystawić jakąś rzecz, aby licytujący mogli wspomóc państwo Pakoca. Zapłata za wylicytowaną rzecz przekazywana była na konto fundacji COR INFANTIS lub fundacji SIEPOMAGA.

To właśnie na stronie tej drugiej fundacji prowadzona była osobna zbiórka. Można to było zrobić poprzez bezpośrednie wejście na stronę siepomaga.pl lub za pośrednictwem naszego portalu. Kwota zebranych pieniędzy przekroczyła limit o 13,5%. Zebrano 193 472,76 zł.

fot.siepomaga.pl/operacja-kacperka

W instytucjach i szkołach całego regionu robiono sobie fotki z serduszkami, by oznaczyć hasztagiem #pokazsercekacperkowi i zachęcić do głosowania smsowego.

ZS im. J. Kilińskiego w Krapkowicach/fb

ZSS im. J. Tuwima w Krapkowicach, ź: Emilia Piechaczek/fb

Pieniądze zbierano także podczas Orszaku Trzech Króli, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krapkowicach, a także na Kiermaszu Świątecznym w Strzeleczkach, podczas meczu Bongo Krapkowice – KS Sośnica Gliwice w Krapkowicach, Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Strzeleczkach czy Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach.

I udało się!

– Już uzbieraliśmy na pierwszą operację, jednak nasz syn będzie wymagał kolejnej w wieku dwóch lat i ciągłej rehabilitacji. – mówi mama chłopca, Sara Pakoca. – To, co działo się przez ostatnie tygodnie, było czymś niezwykłym. Wasze wielkie serca przyczyniły się do ratowania serduszka naszego synka! Dziękujemy!

12 lutego Kacperek zostanie przyjęty na oddział w Munster, a trzy dni później przeprowadzona będzie operacja.

Przed Kacperkiem jeszcze wiele, jednak z takim wsparciem wszystko musi się udać!

GP, ź. fot. gł. : Pokaż serce Kacperkowi/fb