Jutro Zuzia przejdzie przeszczep szpiku, który odda jej… własna siostra

Już jutro Zuzia przejdzie najtrudniejszy etap swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych – przeszczep szpiku.

1 kwietnia Zuzia Macheta otrzyma szpik, który ma jej umożliwić wyzdrowienie. Dawcą szpiku dla niej będzie jej własna siostra.

– Wywróciliśmy jej życie do góry nogami. Miała iść w Polsce do pierwszej klasy… Nie zdążyła, polecieliśmy do USA. – relacjonuje Sylwia Macheta, mama Zuzi i Alicji. – Poszła do amerykańskiej szkoły bez znajomości języka, dostosowała się do życia, które łatwe nie jest. Wstawała z nami o piątej nad ranem, jeździła do szpitala, zarywała czasem noce, bo się budziła razem z płaczącą Zuzią, a rano biegła na lekcje. Potrafi zmieniać opatrunki, przekłuwać pęcherze, szaleć z siostrą na całego, i tylko Ona potrafi odciągnąć uwagę Zuzi od bólu.

Alicja przeszła wszystkie wymagane badania, aby móc zostać dawczynią. Pobrano jej m.in. 16 próbek krwi, a rodzice przygotowywali ją do tego wielkiego dnia. Informację o tym kto jest dawcą utrzymywali w tajemnicy do końca.

– Dzisiaj dziękujemy bliskim i przyjaciołom którzy wiedzieli, ale milczeli. – dodaje Sylwia Macheta – Dziękujemy mediom za poszanowanie naszej prywatności i decyzji o wcześniejszym nieujawnianiu dawcy.

Wszyscy trzymamy kciuki za powodzenie jutrzejszego dnia. Obie dziewczynki są wielkimi bohaterkami!!!

zuzia i dawca

DM, fot. arch. pryw.

 

CZYTAJ TAKŻE

2 thoughts on “Jutro Zuzia przejdzie przeszczep szpiku, który odda jej… własna siostra

Comments are closed.