„Juliusz” w krapkowickim kinie [VIDEO]

29 września w krapkowickim kinie premiera filmu pt. „Juliusz”. Autorami scenariusza są m.in. Abelard Giza i Kacper Ruciński.

– Nie ma tu taniego glamouru znanego z TVN-owskich komedii: szklanych korporacyjnych pałaców, kilometrowych apartamentów i limuzyn prosto z salonu. Są za to nieźle napisane dialogi, żarty z zaskakującymi puentami oraz świetni aktorzy. „Juliusz” to udany mariaż zadziornej, wywiedzionej z ducha stand-upu komedii oraz rodzinnego melodramatu w stylu „Debiutantów”. – pisze Łukasz Muszyński w „Nauce latania”.

Opis dystrybutora:

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Zobacz zwiastun: