Jest do zgarnięcia kasa z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Liczy się pomysł! [VIDEO]

Zadania o charakterze kulturalnym, prospołecznym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym będzie można zgłaszać w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trzy miliony złotych zostały przeznaczone na ten cel, z czego 600 tys. w sumie do wykorzystania w powiatach głubczyckim, prudnickim i krapkowickim. Pomysły można zgłaszać od jutra, 13 lutego do 10 marca.

Całą kwota 3 milionów złotych została podzielona na pięć subregionów: miasto Opole i powiat opolski, powiat: strzelecki i kędzierzyńsko-kozielski, powiat: kluczborski, namysłowski, oleski, powiat: nyski i brzeski oraz powiat: głubczycki, krapkowicki, prudnicki.

– Idea budżetu marszałkowskiego narodziła się w naszych głowach, ale pomysł i doświadczenia zaczerpnęliśmy od kolegów z małopolskiego urzędu marszałkowskiego. Na razie jesteśmy dwoma województwami w kraju, które takie budżety realizują – informuje marszałek Andrzej Buła.

– Ile ostatecznie uda się pozyskać, co w naszej okolicy może ulec zmianie i jakie ciekawe inicjatywy doczekają się realizacji? Wszystko to zależy od Waszej pomysłowości! – przekonuje Powiat Krapkowicki.

Kto może zgłosić zadanie?

Może to zrobić każdy mieszkaniec naszego województwa, który ukończył 16 lat. Wystarczy, by zebrał 50 podpisów poparcia dla swojego zadania o zasięgu powiatowym.

– Wierzę, że Opolanie mają wiele ciekawych inicjatyw. To może być pomysł o charakterze ekologicznym, kulturalnym, sportowym, wędkarskim. W naszym regionie świetnie współpracują ze sobą ochotnicze straże pożarne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skrzyknęły się dwie jednostki z sąsiadujących powiatów i wspólnie powalczyły o realizację zgłoszonej inicjatywy. Mają szansę na dofinansowanie w kwocie od 70 do 150 tys. złotych – powiedział marszałek Buła.

Pomysły można zgłaszać od jutra, 13 lutego do 10 marca.

GP, fot. budzet.opolskie.pl