IWONA NIEWIADOMSKA: „Będę musiała dać z siebie bardzo dużo, żeby dobrze wypaść zarówno na gali jak i na maturze.”

Tegoroczna maturzystka Iwona Niewiadomska to reprezentantka naszego regionu, która walczy o tytuł Miss Opolszczyzny 2018. Swoją przygodę rozpoczęła od castingu, który odbył się 28 stycznia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Patronat medialny nad wyborami Miss objął nasz portal Krapkowice24-7.com. Przeczytaj o tym dlaczego Iwona wystartowała w konkursie, a także o tym jak idą przygotowania.

Co sprawiło, że podjęłaś decyzję o wzięciu udziału w castingu do wyborów Miss Opolszczyzny?

Na pewno dużą rolę odegrało wsparcie ze strony moich bliskich. Bardzo mi kibicowali, bym wzięła udział w castingu. Chciałam również już od jakiegoś czasu spróbować swoich sił w modelingu, dowiedzieć się, jakie to uczucie chodzić po wybiegu, jak wyglądają sesje zdjęciowe oraz jak modelki powinny się zachowywać, by dobrze wypaść na fotografii czy też pokazie mody. Kierowała mną w dużej mierze ciekawość oraz chęć zdobycia nowych doświadczeń.

Jak przygotowywałaś się do castingu?

Prawdę mówiąc nie przygotowałam się jakoś szczególnie. Parę dni wcześniej zaczęłam trenować chodzenie na szpilkach, które, jak się później dowiedziałam, nie było całkowicie poprawne w moim wykonaniu, aczkolwiek myślę, że i tak wypadło lepiej niż za pierwszym razem, gdy niemal wywróciłam się po zrobieniu kilku kroków w moich szpilkach.

Czym jest dla ciebie konkurs Miss Opolszczyzny?

Na pewno jest dobrą przygodą oraz szansą na sprawdzenie siebie, swoich umiejętności oraz także swojego charakteru, ponieważ ze względu na duży natłok zajęć trzeba umieć sobie dobrze zorganizować czas, by niczego nie zaniedbać.

Wielki finał już za miesiąc, jak idą przygotowania?

Przygotowania idą bardzo dobrze. W dniach 5-8 kwietnia miałyśmy razem z dziewczynami oraz Misterami zgrupowanie w hotelu Aspen, na którym pod czujnym okiem Pani Elżbiety Podejko-Duda trenowaliśmy układy choreograficzne i właściwie nie zostało nam już wiele do przygotowania, a jedynie dopracowanie układów i próba generalna przed galą.

Trudno jest ci pogodzić obowiązki związane z konkursem ze szkołą? Czy udział w wyborach nie koliduje z twoimi przygotowaniami do egzaminu maturalnego?

Nie jest trudno pogodzić szkołę z konkursem Miss Opolszczyzny, ponieważ terminy nagrań dla sponsorów zwykle wypadają po południu lub w weekendy, ale i tak wiem, że będę musiała dać z siebie bardzo dużo, żeby dobrze wypaść zarówno na gali jak i na maturze.

Jak wyglądają twoje relacje z pozostałymi kandydatkami? Wyczuwać już na tym etapie rywalizację?

Raczej nie, myślę, że na tym etapie jeszcze nasze relacje opierają się na zasadach koleżeństwa, bardzo dużo sobie nawzajem pomagamy, na przykład ćwicząc wspólnie układy choreograficzne. Dajemy sobie różne rady, staramy się, by każda wypadła jak najlepiej, ponieważ jesteśmy jak normalne dziewczyny. Każda z nas przyszła spełniać swoje marzenia i chce, by ta druga także czuła się dobrze, więc atmosfera jest naprawdę przyjemna.

Co z całego konkursu dotychczas najbardziej ci się podobało, a co stanowiło największe wyzwanie?

Najbardziej spodobało mi się to, że mamy w pewien sposób szansę na prezentację siebie. Nikt nam nie narzuca, jak to dokładnie robić, jaki wizerunek promować. Możemy być sobą, a dostajemy jedynie wskazówki, jak możemy się poprawić, na przykład czy mamy być bardziej wyprostowane, czy się więcej uśmiechać, ale i tak przy ciągłym zachowaniu naszej natury i nie jest od nas wymagane, byśmy się jakkolwiek zmieniały na rzecz konkursu. Natomiast co do największego wyzwania, to z całą pewnością była nim nauka chodzenia na szpilkach, ponieważ nie miałam wcześniej okazji chodzić często w takim rodzaju obuwia, a teraz już wiem, że nie należy to do najłatwiejszych zadań.

Wiążesz swoją przyszłość z modelingiem?

Trudno mi powiedzieć, ponieważ nigdy nie miałam szczegółowo ułożonego planu na życie. Myślę, że nie zrezygnuję z tego i będę chciała cały czas utrzymywać kontakt na przykład z jakąś agencją, ponieważ jest to naprawdę ciekawe doświadczenie. Na pewno jednak chcę przede wszystkim pójść na studia i spełniać się zawodowo.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników.

Rozm. Natalia Rynio, fot. Miss Polski Opolszczyzny 2018