GRZEGORZ KUBICA: „Chcemy pomagać każdemu kto naprawdę tego potrzebuje.”

Moc Muzyki to niesamowite wydarzenie muzyczne, na które czeka się przez cały rok. W kolejnej edycji, podobnie, jak w 2016 roku, patronem medialnym został portal Krapkowice24-7.com. Imprezę poprowadzi Skiba z Big Cyc, a wystąpią na niej także krapkowiczanie. Przeczytaj wywiad z Grzegorzem Kubicą, dyrektorem artystycznym stowarzyszenia MOC MUZYKI

Moc muzyki – poza fantastycznym świętem muzycznym – kojarzy się także z akcjami charytatywnymi. Czy w tym roku również będzie możliwość wsparcia najmłodszych w potrzebie?

Tegoroczna edycja odbędzie się Kędzierzynie Koźlu i będziemy tym razem wspierać Miłosza Klimczaka, który jest po czwartym przeszczepie komórek macierzystych i potrzebuje jeszcze sześciu, a niestety zaczyna brakować pieniędzy. Jest to 35-latek który walczy od 24 lat z zanikiem mięśni. Medycyna nie jest bezradna. Miłoszowi można pomóc. Trzeba tylko i aż pieniędzy. Bez pomocy ludzi dobrego serca nie będzie w stanie zgromadzić potrzebnej kwoty. Zmieniliśmy miejsce imprezy, zmieniła się również forma. Głównym Naszym celem jest chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Nie ograniczamy się już tylko do najmłodszych. Chcemy pomagać każdemu kto naprawdę tego potrzebuje.

W poprzednim roku można było pomóc poprzez zakup cegiełek. Czy w tym roku także będzie można je nabyć?

W tym roku nie będzie cegiełek jak bywało to w latach poprzednich. Tym razem zdecydowaliśmy się na imprezę otwartą. Bez wejściówek. Co nie oznacza że nie będzie można Nas wesprzeć. Przez cały czas Nasi wolontariusze będą kwestować. Każdy będzie mógł wesprzeć cel, a jest szczytny. Nasz wolontariat będzie wyposażony w odpowiednie puszki, gdzie każdy z przybyłych będzie mógł dorzucić coś od siebie. Jak już wspomniałem wcześniej zmieniło się prawie wszystko. Miejsce imprezy, forma imprezy oraz nawet sposób wejścia na koncerty. Możemy powiedzieć śmiało, że jesteśmy dumni, że dotrwaliśmy do tego momentu. Jest to V edycja MOC MUZYKI, urodzinowa. I jest to również pierwszy plener jaki organizujemy. Mamy nadzieję że frekwencja dopisze i nie zabraknie ludzi dobrego serca.

Podczas koncertów dzieci będzie zabawiał znany z telewizji animator „Hapi Hapi”. Kto to taki?

Tak, podczas dnia drugiego przybędzie animator znany pod nazwą HAPI HAPI. Jest to profesjonalny animator z wielką pasją do tego co robi. Wszystkie animacje, które wykonuje dopasowuje on do miejsca oraz wieku dzieci. Musimy pamiętać, że każdy z Nas jest inny i ma inne zainteresowania, tak samo dzieci, które są bardzo wymagające, potrzebują naszej uwagi w stu procentach. Dzięki doświadczeniu i wykształceniu oraz oryginalnemu podejściu do najmłodszych potrafi skupić ich uwagę – wysłuchać, zrozumieć i dać im wiele zabawy. Ja miałem okazję pierwszy raz go widzieć w tv bodajże podczas programu „UGOTOWANI”. Ale jak dobrze pamiętam to bywał również w innych. Będzie okazja zapytać go o to. Można się zapoznać z HAPIHAPI już teraz na stronie hapihapi.pl oraz na jego fanpagu na FB, na który gorąco zapraszamy.

Czy to oznacza, że rodzice będą mogli pójść posłuchać muzyki na żywo podczas koncertu, a w tym czasie ich dzieci będą pod profesjonalną opieką?

Ale nie tylko on będzie zabawiał dzieci przybyłe na Nasza imprezę. Podczas pierwszego dnia również chcemy przygotować animatorów, którzy zajmą czas milusińskich. Także zapraszamy gorąco całe rodziny. Chcemy aby rodzice mogli się z Nami cieszyć koncertami jakie przygotowaliśmy. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy dobrze, że nie zawsze mamy z kim zostawić Nasze pociechy, aby móc uczestniczyć w tego typu imprezach. Mamy nadzieje, że zapełnimy czas najmłodszym choć odrobinkę, aby rodzice mogli razem z Nami się cieszyć z koncertów jakie przygotowaliśmy, a trochę ich będzie.

Na scenie pojawią się m.in. zespoły punkowe i ska, takie jak „The Analogs” czy „Farben Lehre”. Czy to oznacza, że można się spodziewać pozytywnego „młynka” pod sceną?

Możemy się spodziewać na pewno, że zespoły nie zawiodą publiczności. Na scenie pojawią się takie kapele jak FARBEN LEHRE, THE ANALOGS, PAJUJO, DIVERSITY, NAVIGATOR, HONKER, ARCHIVUM oraz GRIM ORANGE DICE, MAKAR, CHILDREN OF THE KORN. To pierwszy dzień.

W drugim dniu również przygotowaliśmy koncerty. Na scenie będzie można podziwiać m.in. rapera ZBUKU,  ARCZI, MEJSON i CARLA. Na zakończenie dnia na spragnionych tańców uczestników będzie czekał zespół DOXXX.

W minionym roku koncertom towarzyszyły występy przedszkolaków czy trening zumby. Jakich imprez towarzyszących można się spodziewać w tym roku?

W tym roku również przygotowujemy kilka niespodzianek w drugim dniu imprezy. Odbędzie się pokaz mody, który uświetni MISS POLONIA NA WÓZKU 2015 Katarzyna Kozioł. Oprócz pokazu będzie pokaz sztuk walki krapkowickiego klubu KARATE-Do ENSO, trening ZUMBY i wiele innych atrakcji towarzyszących. Jak co roku będziemy licytować różne fanty od zespołów i nie tylko. Już kolejny raz zostanie zlicytowany kurs na prawo jazdy kat.B. Fundatorem jest szkoła nauki jazdy JAJUGA za co już teraz gorąco dziękujemy.

Dlaczego koncert został przeniesiony ze Zdzieszowic do Kędzierzyna Koźla?

Hmm, tak po prostu musiało być. Tyle. 😛 Mamy nadzieję że nie ograniczymy się już tylko do jednego miejsca, w końcu ludzi potrzebujących jest wiele, więc….. do dzieła.

Koncerty będą się odbywały przy kinie Chemik. Od kiedy można kupić bilety?

Koncerty odbędą się w parku przy kinie CHEMIK (patrz aktualizacja na dole strony). Jak już wspomniałem na początku biletów w tym roku nie ma i nie będzie. Festiwal jest otwartą imprezą bez jakichkolwiek biletów. Zbieramy pieniążki do puszek. Nasz wykwalifikowany personel się tym będzie zajmował. Zapraszamy gorąco. Otwierajcie swe serca na pomoc drugiemu człowiekowi.

Moc Muzyki jest flagową imprezą stowarzyszenia o tej samej nazwie. Czym jeszcze zajmuje się to stowarzyszenie?

Tak, festiwal MOC MUZYKI to Nasza flagowa impreza. Obchodzi już V urodziny. Od tego roku zostało zainicjowane pełnoprawne STOWARZYSZENI MOC MUZYKI z czego mega się cieszymy. Gdy zaczynaliśmy to z Łukaszem tworzyć możemy powiedzieć, że marzyliśmy, aby to wyglądało tak jak teraz jest. Chcemy tworzyć więcej. Więcej imprez, które skupią ludzi. Imprez, koncertów które wypełnią głód muzyczny i kulturalny Naszego regionu, ale nie tylko. Planów mamy całą masę. Teraz MOC MUZYKI to nie tylko MY. Za Nami stoi teraz cały sztab niesamowitych ludzi, którzy chcą tworzyć to dalej z Nami. Chylimy im za to już teraz czoła. Jesteśmy z siebie dumni, że jesteśmy w tym miejscu do jakiego, pomimo wielu przeciwności dotarliśmy. Miejmy nadzieję, że wystarczy Nam chęci i sił do realizacji jeszcze nie jednej wielkiej imprezy.

Dzięki za rozmowę.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej to zapraszamy na oficjalny fan page stowarzyszenia tutaj.

AKTUALIZACJA - 20.02.2017
Ze względu na remont alei Jana Pawła II gala charytatywna Moc Muzyki nie odbędzie się 
w parku przy kinie Chemik. Nowa lokalizacja imprezy to parking przed Starostwem 
Powiatowym przy placu Wolności 13 w Kędzierzynie-Koźlu

GP, fot. ach.pryw.

4 thoughts on “GRZEGORZ KUBICA: „Chcemy pomagać każdemu kto naprawdę tego potrzebuje.”

Comments are closed.