Grand Prix Opolszczyzny w Krapkowicach

W miniony weekend na boiskach do siatkówki plażowej (stadion w Otmęcie) rozegrano kolejny turniej cyklu Grand Prix Opolszczyzny.

W sobotę do gier przystąpiły panie, reprezentujące Krapkowice, Opole i Wrocław. Pojedynek o pierwsze miejsce stoczyły pary z Wrocławia, o trzecie walczyły opolanki. Pierwsze miejsce zdobyły Paulina Sobolewska/ Joanna Rejno, drugie Dorota Mędrzycka/Aleksandra Kępska, trzecie Joanna Moczko/Marta Jonak, czwarte Dominika Krupa/Julia Budny.

W niedzielę pojedynki rozgrywali panowie. Wystartowało 14 par z Opolszczyzny i ościennych województw, a nawet z Krakowa. Do półfinałów zakwalifikowała się najlepsza czwórka, jednak ze względów zdrowotnych para Damian Pilichowski/Michał Nalborski musiała zrezygnować z dalszej gry.

O wejście do finału pasjonujący pojedynek stoczyły pary: Bartłomiej Baniak/Marcin Melnarowicz oraz Gracjan Sachnik/Szymon Biniek, którzy wygrali mecz w trzech setach i w finale zmierzyli się z parą z Krakowa: Sebastian Popek/Tomasz Dudek. Po równie pasjonującym trzysetowym pojedynku zwyciężyli S.Popek/T.Dudek.
UMiG Krapkowice