Firma nie odbiera śmieci. Prezes przeprasza

Otrzymaliśmy informację od jednego z Czytelników o olbrzymich opóźnieniach, jakich dopuściła się firma wywożąca odpady w naszym regionie.

kosze na śmieci 2– Od czwartku na dole w Otmęcie stoją te kosze. A jest niedziela. – informował nas jeden z Czytelników, który wysłał nam zdjęcie przepełnionych pojemników, stojących wciąż na chodniku.

Nie zostały opróżnione nie tylko kosze wystawione przed domy, ale także te na osiedlach.

– Po kolejnym dniu roboczym dalej stoją te same śmieci, bo śmieciarka jakoś nie dojechała. – dodał dzień później.

Odpowiedzialną za wywóz śmieci w naszym regionie jest firma Naprzód Sp. z o.o. z siedzibą w Rydułtowach. Prezes firmy Andrzej Adamczyk przeprosił za nieterminowe odbiory odpadów i wyjaśnił skąd wzięły się opóźnienia.

– Powodem opóźnień jest znaczne zwiększenie ilości odpadów zielonych oraz suchych w sezonie letnim. Terminowa realizacja odbioru takich ilości odpadów według obecnego harmonogramu jest w praktyce niemożliwa. – informuje prezes firmy, Andrzej Adamczyk. – W związku z powyższym w dniach 1-16 września br. firma Naprzód Sp. z o.o. dostarczy mieszkańcom nowe harmonogramy odbioru odpadów, z terminem obowiązywania od 19 września 2016 roku. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany harmonogramu oraz dodatkowa obsada sprzętu specjalistycznego wyeliminuje opóźnienia w odbiorze odpadów.

SM, fot. Czytelnik