E. Cebula z Kilińskiego będzie reprezentować Polskę w Pradze

Emilia Cebula z ZS im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach została finalistką konkursu Jugend debattiert – Młodzież debatuje. Będzie reprezentować nasz kraj podczas finału finałów w Pradze.

Emilia Cebula jest uczennicą klasy IB i wraz z drugim finalistą Damianem Czempielem już niebawem pojadą do Pragi na główny finał konkursu Jugend debattiert.

Jest to konkurs, który odbywa się nie tylko w Polsce, ale także w Rosji, Czechach, Estonii i na Litwie, Łotwie i Ukrainie.

– Mogą w nim brać udział uczniowie od klasy dziesiątej wzwyż, znający język niemiecki na poziomie B2 i wyższym, pod opieką nauczycieli języka niemieckiego. – informuje organizator Goethe-Institut. Współorganizatorami są Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość“, fundacja Gemeinnützige Hertie-Stiftung oraz Zentralstelle für das Auslandsschulwesen.

Projekt Młodzież debatuje motywuje do nauki języka niemieckiego, umożliwia przeprowadzenie zajęć w ciekawej formie i stanowi przyczynek do edukacji politycznej młodych obywateli. – wyjaśnia organizator. – Obejmuje on trening językowy podczas lekcji, doskonalenie zawodowe nauczycieli i intensywny trening debatowania dla zwycięzców. Ale to nie wszystko – projekt to także satysfakcja płynąca z prowadzenia fascynujących debat na interesujące tematy.

Życzymy powodzenia!

emilia cebula
GP, fot. Jugend Debattiret International

3 thoughts on “E. Cebula z Kilińskiego będzie reprezentować Polskę w Pradze

Comments are closed.