Dzikie Koty

„Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie u miał”, dlatego krapkowickie „Dzikie Koty” już szlifują podstawy żeglarstwa, by wyrosnąć na wilki morskie.

2 czerwca w Krapkowickim Porcie Jachtowym oficjalnie rozpoczęto działalność szkółki żeglarskiej „Dzikie Koty”. Jej inicjatorem był jeden z członków Stowarzyszenia, szkutnik Andrzej Dembiński. Miłośnikom żeglarstwa udało się także pozyskać sponsorów. To lokalne firmy. Dzięki temu zakupiono i przygotowano do treningów 10 łódek typu optimist, na których najmłodsi pod fachowym okiem instruktorów będą uczyć się żeglarstwa. Zapisy już ruszyły.

Sponsorem jednej z łódek o nazwie „Basztuś” jest gmina Krapkowice, która od początku wspiera działania Krapkowickiego Portu Jachtowego. Podziękowania za wzorową współpracę oraz sponsoring jednej z łódek burmistrzowi Andrzejowi Kasiurze oraz zastępcy naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Sportu i Turystyki UMiG w Krapkowicach Tomaszowi Ślęzakowi przekazali komandor portu Jan Szefer oraz pomysłodawca „Dzikich Kotów” Andrzej Dembiński.  Wszystkim młodym adeptom wodnej przygody życzymy dobrej zabawy oraz stopy wody pod kilem.

Uroczystemu rozpoczęciu działalności szkółki towarzyszyła także ekipa TVP3 Opole. To z mariny nadawany był program O!polskie na żywo, w którym jednym z tematów było właśnie otwarcie szkółki żeglarskiej.

Inicjatorem szkółki żeglarskiej jest Andrzej Dembiński.

2 czerwca członkowie Stowarzyszenia podziękowali sponsorom.

Sponsorem jednej z łódek o nazwie „Basztuś” jest gmina Krapkowice.

Na tych łódkach szkolić będą się „Dzikie Koty”.

Uroczystemu rozpoczęciu działalności szkółki towarzyszyła także ekipa TVP3 Opole.

RU, fot. gł. Zapisy do szkółki już ruszyły.