Dzień Przedsiębiorczości na pomoc niezdecydowanym

23 maja w ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach odbył się Dzień Przedsiębiorczości zorganizowany przez Starostwo Powiatowe.

Dzień Przedsiębiorczości to inicjatywa, która ma na celu wzbogacenie wiedzy teoretycznej uczniów o możliwość poznania wymogów przyszłych pracodawców. Może to być pomocne w znalezieniu pracy po ukończeniu szkoły.

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych była to doskonała okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami takich instytucji, jak policja, straż pożarna, Opolska Izba Gospodarcza czy Powiatowy Urząd Pracy. Na sali gimnastycznej „Zamku” obecni byli także przedstawiciele różnych firm z naszego regionu, m.in transportowych czy budowlanych.

Z kolei uczniowie gimnazjów mogli porozmawiać zarówno z nauczycielami, jak i uczniami szkół średnich z Krapkowic i Zdzieszowic, co mogło im pomóc w przyszłym wyborze szkoły. Nie zabrakło także stoiska Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Tuwima w Krapkowicach.

Ten dzień wykorzystał również „Zamek”, który otworzył drzwi swoich komnat dla wszystkich. Można było zobaczyć klasy, przeprowadzić ciekawe eksperymenty, a także porozmawiać z obecnymi uczniami.

Dzień Przedsiębiorczości był dobrą okazją, aby zestawić własne plany z wymogami szkół i pracodawców.

GP