Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Przyjdź na krapkowicki rynek i stań się częścią flagi narodowej. Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury Aleksander Bernat zapraszają na happening z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  

Uczestnikiem happeningu może zostać każdy mieszkaniec gminy Krapkowice. Wszyscy otrzymają chustki w narodowych barwach i utworzymy „żywą” flagę narodową. Startujemy na krapkowickim rynku o godzinie 15:00.

2 maja rozpoczęta zostanie także akcja „100 drzew na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”. Pierwsze drzewka na krapkowickim rynku zasadzą włodarze gminy. Kolejne nasadzenia pojawią się m.in. przy Placu Eichendorffa oraz w Parku Magnolia.

O 17:00 z krapkowickiej Baszty powędrują bańki do nieba. Małgorzata Pacion, instruktorka Krapkowickiego Domu Kultury jest inicjatorką akcji „Bańka z Baszty”. To druga edycja tego wiosennego wydarzenia, które w ubiegłym roku cieszyło się bardzo dużą popularnością. Będzie to także ostatnia okazja do zwiedzenia Baszty przed remontem.

W programie także występ mażoretek z Krapkowickiego Domu Kultury oraz koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej. Serdecznie zapraszamy.

RU