Dzień Dziecka z Klubem ENSO

11 czerwca dzięki gościnności państwa Sabiny i Dariusza Blaut w Gospodarstwie Agroturystycznym Stary Młyn odbyła się kolejna edycja Turnieju z Okazji Dnia dziecka. Impreza dofinansowana była ze środków dotacji Powiatu Krapkowickiego i Gminy Krapkowice.

Pogoda jak na zamówienie – słonecznie i w pięknym plenerze – cóż można było chcieć więcej? Do udziału zgłosiło się 56 dzieci, z których najmłodsza była Sonia Nowak. W towarzystwie całych rodzin – bo przecież to Rodzinny Piknik z uśmiechem na twarzach – wszyscy oczekiwali rozpoczęcia zawodów.

Po oficjalnym przywitaniu zaczęliśmy od szkolenia z psem. Tu gwiazdą tego wydarzenia była RUMBA (suczka rasy labrador), która nie mogła doczekać się zabawy z dziećmi. Prezes Klubu Janusz Bajorek wraz z synem Jakubem opowiedzieli o zasadach bezpiecznego zachowania w razie ataku psa. Były też praktyczne zajęcia, w których dzieci uczyły się „pozycji żółwika”, a dla odważnych była okazja sprawdzenia poprawności przez Rumbę. Było zabawnie i ciekawie.

Następnie przystąpiliśmy do rozegrania konkurencji sportowych z podziałem na wiek dzieci. Bieg z piłką, rzuty do tarczy oraz wyścigi w workach sprawiały dzieciom wiele radości, ale nie obyło się bez sportowej rywalizacji, przecież to turniej sportowy. Gorący doping zebranej publiczności motywował jeszcze bardziej do walki o najlepszy wynik. Nie to było jednak najważniejsze – wynik czy wygrana, lecz dobra zabawa i radość z pobytu na łonie natury.

Kiedy zakończyły się konkurencje w czasie podsumowania wyników przeprowadzone zostało szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej, które poprowadził Lucjan Lubaszka przy udziale Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Gogolina. Młodzi strażacy, którzy systematycznie współpracują z Klubem ENSO pięknie prezentowali się w swoich nowych mundurach pozyskanych dzięki wspólnemu grantowi „Od malucha do Druha „ Dofinansowanego ze środków ” Giving Circle” – Krąg Darczyńców Stowarzyszenie Kraina św. Anny 2016 i bardzo chętnie dzielili się swoja wiedzą. Przystąpiono do wyczekiwanych dekoracji. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali piękne statuetki i medale, a wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie było przegranych, więc każde dziecko niezależnie od zajętego miejsca otrzymało nagrodę rzeczową – a to możliwe było dzięki dofinansowaniu z Powiatu Krapkowickiego i Gminy Krapkowice.

Zwycięzcami poszczególnych konkurencji zostali: Sonia Nowak (najmłodsza uczestniczka), Matylda Górska, Igor Kubic  ,Weinert Agata,Bianka Małek, Marcin Trocha, Hania Kukuś, Marcelina Grzella, Paweł Krawiec, Szymon Weinert, Jakub Bajorek.

Miejsca drugie zdobyli: Michalina Gradek, Hania Lubaszka, Maja Gołąbek, Mateusz Szmit, Marek Cichoń, Jan Szczepanek, Syriana Mańka, Jakub Witek, Natalia Kroczek, Sebastian Bomba, Sebastian Witek.

Trzecie Miejsce wywalczyli: Mikołaj Josek ,Kaja Gradek,  Aleksandra Kuchnia, Michał Wietrzyk , Agnieszka Grzella, Stefan Lorens, Paweł Szczepanek, Karol Skałecki, Paweł Szmit, Miriam Kusiek, Kacper Faszynka, Ania Szmit, Justyna Namysło, Kamil Faszynka, Wiktoria Kuchnia, Bernadeta Mager, Damian Kroczek, Marcin Mager.

Po dekoracjach i wspólnym zdjęciu był czas na krótki odpoczynek i kiełbaskę z grilla. Magiczne miejsce w Gospodarstwie Agroturystycznym Stary Młyn sprawiało, że dzieci chciały bawić się dalej. Słońce sprawiało, że było bardzo gorąco ale młodzi strażacy z Gogolina przygotowali niespodziankę – wodne pojedynki na Hydronetki. Wszystkie dzieci, a nawet i dorośli bardzo chętnie stali w morzu spadających kropli wody. Można było również polać wodą z samochodu pożarniczego Ford. Uśmiechnięte buzie, mokre koszulki i wielka radość to niezapomniane chwile tego dnia. Był też czas na wędkowanie i rozegranie zawodów na najlepszego wędkarza. Zwycięzcą został Jakub Bajorek, który złapał największą rybę i najwięcej ryb. Jednak pozostali wędkarze równie dobrze sobie radzili. Statuetki w turnieju wędkarskim trafiły do: Jakuba Bajorek, Marceliny Grzella , Anny Szmit i Agnieszki Grzella oraz Pawła i Mateusza Szmit.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji oraz przeprowadzeniu zawodów i szkoleń. Podziękowania dla właścicieli Sabiny i Dariusza Blaut, którzy otrzymali również pamiątkową statuetkę za wieloletnią współpracę i pomoc w realizacji zadań Klubu ENSO. Wszystkich poinformowano o dofinansowaniu ze środków dotacji Powiatu Krapkowickiego i gminy Krapkowice. Gościliśmy również naszą była zawodniczkę (zmieniła miejsce zamieszkania) Dominikę Pyryt, która odebrała zaległą statuetkę Najlepszej zawodniczki 25-lecia Klubu ENSO. Wspólnie spędzony czas na zabawie i aktywnym wypoczynku to najlepsze co można zrobić w piękną słoneczną niedzielę. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za miłe towarzystwo i liczymy na spotkanie przy kolejnych zawodach.


JB