Dzień Biało-Czerwonej

Wspólne tworzenie biało-czerwonej, wspólne sadzenie drzew na krapkowickim rynku i ich licytacje na szczytny cel. Koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej i występ mażoretek. Na deser „Bańka z Baszty”, czyli Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowany przez gminę Krapkowice.

Tegoroczny Dzień Flagi obchodzono w Krapkowicach w szczególny sposób. Obchody 2 maja rozpoczął koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej i występ mażoretek z Krapkowickiego Domu Kultury. Najważniejszym punktem obchodów było tworzenie flagi przez mieszkańców gminy Krapkowickie. Wszyscy zebrani na rynku otrzymali białe lub czerwone chusty i utworzyli polską flagę. Przepiękny widok, lekcja patriotyzmu i czas spędzony w rodzinnym gronie. Takie było tegoroczne święto. W wydarzeniu uczestniczyły całe rodziny.

Mieszkańcy wraz z zastępcami burmistrza Krapkowic Romualdem Harafem i Andrzejem Brzeziną zasadzili także drzewa na krapkowickim rynku. To jedne z pierwszych nasadzeń w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania Niepodległości”.

Przypomnijmy pierwsze wiśnie piłkowane w centrum miasta zasadził burmistrza Andrzej Kasiura z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach. Po nasadzeniu, wiśnie „poszły pod młotek”. Licytację na szczytny cel przeprowadziła Marzanna Burzyk z Krapkowickiego Centrum Dobroczynności. Osoby, które wylicytowały drzewka mogły je nie tylko zasadzić, ale także nadać im nazwę. Zebrane w ten sposób środki przekazane zostaną na rehabilitację mieszkańca Krapkowic.

Obchody zakończyła „Bańka z Baszty” zorganizowana przez Krapkowicki Dom Kultury. Bańki do nieba, przy pięknych widokach puszczać mógł każdy.

Organizatorem Dnia Flagi była gmina Krapkowice, współorganizatorem Krapkowicki Dom Kultury i Krapkowickie Centrum Dobroczynności. Dziękujemy Państwu za obecność i hojność.

Dzień Flagi rozpoczął koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej.

Na krapkowickim rynku wystąpiły także mażoretki z Krapkowickiego Domu Kultury.

Mieszkańcy otrzymali białe i czerwone chusty, tzw. bandamki.

Tworzenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej przez mieszkańców.

Pierwsze drzewka dwa tygodnie temu zasadził burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura
z uczniami PSP nr 1 w Krapkowicach.

icytacja zasadzonych drzew na szczytny cel. 7. Bańska z baszty.

RU, fot. gł. Zastępcy burmistrza Krapkowic Romuald Haraf i Andrzej Brzezina wspólnie z mieszkańcami sadzą drzewa.