Dwa wypadki z udziałem ciężarówek na autostradzie A4

Do dwóch wypadków z udziałem ciężarówek doszło dziś na autostradzie A4. W godzinach rannych na 234 kilomatrze przewrócił się TiR, a popołudniu na wysokości Góry św. Anny zderzyły się dwie ciężarówki.

Do pierwszego zdarzenia doszło na 234 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Ok. 6:30  rano TiR zjechał z drogi i przewrócił się w rowie. Kierowcy nic się nie stało.

Drugi wypadek miał miejsce na 261 kilometrze A4 na wysokości Góry św. Anny. Ok. 12:50 dyżurny straży otrzymał informację o tym wypadku. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy JRG z Krapkowic, dwa JRG ze Strzelec Opolskich i po jednym OSP z Leśnicy i Wysokiej, a także policja i pogotowie.

W sumie 23 strażaków zmagało się ze skutkami wypadku. Okazało się, że jadący samochodem ciężarowym najechał na naczepę poprzedzającego go TiRa i tracąc panowanie nad pojazdem uderzył w bariery energochłonne.

Zostały zamknięte obie nitki w kierunku Katowic i Wrocławia, ponieważ zawartość jednej z przyczep wysypała się także na przeciwny pas. Wyznaczono objazdy przez Gogolin i Strzelce Opolskie.

Kierowca jednego z samochodów ciężarowych został ranny i zabrany do szpitala. Straty materialne oszacowano na ok. 40 tys. zł.
SM