Doniósł na policji i… sam został ukarany [VIDEO]

Na skrzynkę internetową opolskiej policji wpłynęło zgłoszenie rzekomego złamania przepisów na drodze. Mieszkaniec Prudnika zgłosił niewłaściwe jego zdaniem zachowanie krapkowickiego kierowcy na otmęckim rondzie. Po rozpatrzeniu nagrania z samochodu to właśnie on usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. 

Na filmiku, który prezentujemy poniżej widać jak jadący od Gogolina w kierunku Krapkowic mieszkaniec Prudnika wjeżdża na rondo, podczas gdy z ul. Piastowskiej to samo robi kierowca mercedesa.

– Według mieszkańca Prudnika z winy kierującego mercedesem doszło do niebezpiecznej, kolizyjnej sytuacji związanej z wymuszeniem pierwszeństwa. – relacjonuje KP Policji w Krapkowicach.

Tymczasem po analizie filmu zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym usłyszał sam zgłaszający, a jego sprawa w najbliższym czasie trafi do sądu.

Na stronie policji rozgorzała dyskusja na temat przepisów i znaków drogowych oraz ich interpretacji. Okazuje się, że tyle interpretacji, ile kierujących. Jak zatem należy poruszać się po krapkowickim rondzie przy obecnych tam znakach pionowych?

– Na krapkowickim rondzie, inaczej jak na rondach „normalnych” przy obowiązującym oznakowaniu, kierowcy prócz tego że muszą obserwować pojazdy z lewej strony, aby nie wymusić, muszą również uważać na samochody z prawej. – wyjaśnia policja. – Na to „oryginalne” rondo, (jak w sytuacji na nagraniu) nie ma bowiem możliwości wjechać równocześnie z ulicy Ks. Koziołka i Piastowskiej bez doprowadzenia do sytuacji kolizyjnej. Jest to spowodowane tym, że wyjazdy z tych właśnie ulic są połączone.

_________________________________________________________________

Zgłoszenia niewłaściwego zachowania na drodze można wysyłać na adres mailowy policji problemdrogowy@op.policja.gov.pl . Radzimy być jednak pewni złamania przepisów przez innych kierowców.

O problemach z bezpiecznym poruszaniem się na tym rondzie pisaliśmy już dwa lata temu, niedługo po jego powstaniu.

GP, fot. i źr. filmu: KPP Krapkowice