Do kin wchodzi film pt. „Smoleńsk”. Zobacz zwiastun [+video]

Do kin wchodzi film pt. „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauze, odpowiedzialnego za film „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

smoleńsk kadr z filmu 2Reżyser podjął się wręcz samobójczego zadania – zobrazować jedną z największych tragedii, jakie spotkały współczesną Polskę po 1989r.  Pamiętamy to wszyscy: 10 kwietnia 2010 r. rządowy Tupolew z parą prezydencką rozbił się w okolicach Smoleńska. Na pokładzie było także 95 członków oficjalnej delegacji, która leciała do Katynia. Tragedia ta odbiła się echem na całym świecie.

– Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. – przybliża nam fabułę dystrybutor – Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

– Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. – mówił reżyser Antoni Krauze – Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.

Zobacz zwiastun filmu.

GP, fot. kadr z filmu „Smoleńsk”

2 thoughts on “Do kin wchodzi film pt. „Smoleńsk”. Zobacz zwiastun [+video]

  • 13 marca 2016 at 15:33
    Permalink

    Pójdą na to stare pryki z pisu

  • 12 marca 2016 at 10:08
    Permalink

    No ciekawe w jaką stronę pójdą teorie. Ruscy? Tusk? Stalowa brzoza?

Comments are closed.