CZYTELNICY PISZĄ: Ulotki wyborcze zaśmiecają klatki

Dostaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną zdjęcia od naszych Czytelników, którzy denerwują się, że ulotki wyborcze zaśmiecają ich klatki.

– Ja rozumiem, że są wybory, ale nasza klatka wygląda jak jeden wielki śmietnik! – oburza się jeden z Czytelników.

– Jak zobaczyłam na swojej wycieraczce pod drzwiami gazetę, którą wcześniej kupiłam w kiosku i wydałam na nią pieniądze to zdenerwowałam się. – dodaje inna Czytelniczka. – Po co ja ją kupowałam, skoro teraz wszyscy w całej klatce dostali ją za darmo. I to rzuconą pod drzwi na ziemię.

Nasi Czytelnicy narzekają, że materiałów wyborczych jest tak dużo, że na klatkach schodowych tworzy się swoiste śmietnisko.

Prosimy o cierpliwość, w niedzielę wybory.

Po nich komitety wyborcze mają obowiązek usunąć w terminie 30 dni plakaty, hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe, które zostały ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej (zgodnie z art.71 ust.5 ordynacji wyborczej).

– Zaniechanie wykonania tego obowiązku stanowi już naruszenie prawa, które skutkować może ponoszeniem odpowiedzialności, a więc negatywnych skutków jakie prawo wiąże z tymże naruszeniem. – czytamy na samorzad.infor.pl. – Obowiązek usunięcia plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ciąży na pełnomocnikach wyborczych. Pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych są obligatoryjnie  powoływani po to, aby występować na rzecz i w imieniu komitetu wyborczego, który reprezentują (zob.: art.64c ust.2 p.1, art.64d ust.3 p.1, art.64e ust.2 p.1 i art.64f ust.2 p.1  ordynacji wyborczej).

Red., fot. Czytelnicy