Czy Strefa Kibica znów podzieli włodarzy?

9 kwietnia z pytaniem do internautów o to czy chcą Strefy Kibica podczas mistrzostw świata w Rosji zwrócił się starosta Maciej Sonik. Pytanie wydaje się być zadane pro forma, gdyż odpowiedź mieszkańców od wielu lat jest tak sama: TAK. W poprzednich latach Strefa Kibica była kolejnym tematem, jednym z wielu, który dzielił naszych włodarzy, a nie łączył. Jak będzie w tym roku?

Podczas Euro 2012 Strefę Kibica zorganizowało pod halą widowiskowo-sportową Starostwo Powiatowe. Wykupienie od UEFA licencji współfinansowali wtedy miejscowi przedsiębiorcy. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Część z nich pamiętała jeszcze strefy kibica z lat poprzednich usytuowane m.in. na ogródkach piwnych na rynku.

Z kolei w 2016r. Strefa Kibica stała się tematem sporu. 24 lutego na komisji Gospodarki i Finansów Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic, poinformował o tym, aby przy współudziale środowisk sportowych przygotować strefę kibica podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej. Kopiowanie pomysłu zarzucił wtedy burmistrzowi starosta Maciej Sonik. Szerzej o tym pisaliśmy 25 kwietnia 2016r.

W tym roku nie powinno być takich starć.

– Od stycznia trwają rozmowy z gminą Krapkowice, żeby zrobić to wspólnie – po obu stronach jest wola współpracy. – przekonuje na FB Maciej Sonik. – W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni z burmistrzem Krapkowic, aby dogadać szczegóły.

To wspaniała deklaracja, która byłaby idealnym zobrazowaniem tego, że sport łączy, a nie dzieli. Powiat krapkowicki poinformował także, że jest już po pierwszych ustaleniach z Telewizją Polską.

Zatem wygląda na to, że czeka nas wspólne przeżywanie emocji sportowych.
GP, fot.: arch. starosta Maciej Sonik/FB