Co Dalej z Sekcją ENSO w Krapkowicach..?

Prezez Klubu Karate-Do ENSO Janusz Bajorek znów zabrał głos w sprawie potencjalnego zamknięcia klubu.

Drodzy Klubowicze oraz nasi sympatycy.
W ostatnim czasie rozgorzała wielkim głosem dyskusja na temat informacji , którą zamieściłem a dotycząca mojej decyzji o możliwości zamknięcia sekcji ENSO w Krapkowicach.

Podjęliśmy MEDIACJE z władzami Gminy Krapkowice , To ważny krok ale
Zanim poinformuję o tym co ustaliliśmy chciałbym bardzo podziękować wszystkim , którzy piszą , wspierają nas i trzymają kciuki by sprawa zakończyła się pomyślnie.

Chcę również bardzo przeprosić wszystkich , których zamieszczona treść mogła choćby w najdrobniejszym stopniu urazić. Ze szczególnym ukłonem z przeprosinami w stronę Krapkowickiego Klubu piłki nożnej.
Tak nieświadomie i niecelowo popełniłem błąd jak i większość naszych sympatyków że słowa były kierowane po części do zawodników i władz Klubu Unii Krapkowice choć bardziej tak odbierane .

Tak uświadomiłem sobie że przecież Oni tak jak ja i każdy inny klub staramy się robić swoje – to czym się zajmujemy – TRENOWANIEM.

I bylibyśmy złymi trenerami i prezesami klubów gdybyśmy nie chcieli jak najlepiej dla swojego klubu i zawodników.
Tak że raz jeszcze PRZEPRASZAM , jeśli ktoś poczuł się urażony.

NIE zmienia to jednak faktu, że sprawa podziału funduszy zarówno na stypendia sportowe jak i na działalność Klubów bardzo mnie

NIE ZADOWALA..!…!!!!

Problem nie leży w klubach i zawodnikach ale w Komisjach i ich zasadach , którymi się kierują dzieląc tak naprawdę nasze wspólne pieniądze ( choć przyznam się, że bardzo interesują mnie zasady którymi się kierowano dzieląc pieniądze na stypendia i na sport w Krapkowicach w tym roku – Mamy obiecane spotkanie z komisją która ma nam to wyjaśnić i do tego doprowadzę oraz poinformuję wszystkich )

Rozmawiałem z kilkoma prezesami klubów działających w Krapkowicach – uważamy że powinniśmy się spotkać i porozmawiać celem wypracowania jakiś zdrowych zasad wspólnego funkcjonowania.
To dobry pomysł i liczę że takie spotkanie będzie miało miejsce.

Teraz Sprawa – Co dalej z Kluben ENSO w Krapkowicach.

6.02.2017 roku o 12.00 w urzędzie spotkali się przedstawiciele Klubu ENSO z Burmistrzem oraz Przewodniczącym Rady Gminy .

Ważne że została podjęta MEDIACJA – i trzymamy za słowo dane przez Burmistrza Kasiurę oraz Andrzeja Małkiewicza, którzy prosili o czas by spróbować rozwiązać problem. Czekamy więc do końca lutego na jakieś propozycje.

Żałuję jednak kiedy usłyszałem , że podzielone fundusze zarówno na stypendia jak i na sport na 2017 rok to właściwie sprawa zamknięta.

Mam jednak nadzieję że do tematu wrócimy i nastąpi to szybko i liczę że jeszcze w lutym a komisje wyjaśnią nam mechanizm którym się kierowały i argumenty które wzięto pod uwagę decydując o takim właśnie podziale. Wszystko można jeszcze zmienić- tylko trzeba chcieć.
Oczywiście o wszystkim poinformujemy.

Na chwile obecną zajęcia w Krapkowicach Otmęcie będą odbywały się normalnie do końca Lutego.

Tyle mogę obiecać a później zobaczymy.

Sprawa jest o tyle ważna że musimy zaplanować i zgłosić zawodników biorących udział w szkoleniach i zawodach a to dość PILNE.

Przyznam jednak , że łzy w oczach dzieci , które znają temat możliwości zamknięcia ENSO w Krapkowicach , nie pozwala mi spać spokojnie i zrobię wszystko by mogli trenować dalej , a zawodnicy , którzy wywalczyli sobie tak wysoką pozycję i otwarły się przed nimi możliwości wyjazdu za granicę na zawody będą mogli spokojnie trenować i pracować nad formą.

Przecież to doskonała żywa wizytówka Gminy Krapkowice – więc nie zapominajmy o tym i pozwólmy im dalej trenować i Promować Krapkowice.
Proszę – pamiętajcie o spokojnym podejściu do sprawy i umiarkowaniu w słowach – chce raz jeszcze powiedzieć MY WSZYSCY trenujący chcemy dobrze dla naszych klubów ale to nie zależy od naszych decyzji – to nie my dzielimy pieniądze.

Tu domagamy się konkretów i sprawiedliwości.

Prezes Klubu Karate-Do ENSO
Janusz Bajorek