Co dalej po gimnazjum? Szkoły średnie prezentowały się w PG 2

Już niebawem przed uczniami ostatnich klas gimnazjum egzaminy, po których będą musieli podjąć bardzo ważną decyzję – co dalej? 16 marca w Publicznym Gimnazjum im. Powstańców Śląskich odbył się dzień prezentacji szkół średnich. Na ul. Kwiatową zjechali się przedstawiciele liceów, techników, a nawet szkoły leśnej.

Uczniowie PG nr 2 mogli zapoznać się z ofertą szkół średnich z całego województwa. Na wielu stoiskach prezentowały się szkoły z Krapkowic, Kędzierzyna-Koźla, Zdzieszowic, Opola, Gogolina, a nawet z Prudnika czy Tułowic.

– Mam nadzieję, że spotkania z poszczególnymi szkołami będą dla was owocne. – mówił podczas otwarcia do swoich uczniów dyr. PG nr 2 Antoni Chlipała.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą żeglugi środlądowej, liceów ogólnokształcących czy szkoły leśnej, której przedstawiciel cyklicznie grał na rogu myśliwskim.

Reprezentujący poszczególne szkoły stawali na głowach, by zwrócić na siebie uwagę uczniów, prezentując roboty, kremy czy puchary, ale tak naprawdę dopiero nabór do szkół średnich pokaże komu udało się skusić swoją ofertą gimnazjalistów.

GP