Chciały okraść 88 -letnią staruszkę. Zostały ujęte przez sąsiadów

Zarzuty usiłowania kradzieży mienia dla dwóch kobiet to efekt sąsiedzkiej pomocy i ujęcia przez mieszkańców domokrążców. W ostatnim miesiącu to już drugie tego typu zdarzenie. Przy okazji, kolejny raz okazało się jak ważny i pomocny w przeciwdziałaniu popełnianiu przestępstw jest czujny sąsiad.

Tym razem dwie kobiety mieszkanki powiatu opolskiego pod pozorem zbierania …palm na święta, chodziły po domach w Strzeleczkach. 5 kwietnia około 13:00 67-latka i jej 37-letnia znajoma trafiły na lokal zamieszkiwany przez 88-letnią mieszkankę Strzeleczek. Jedna z kobiet próbując odwrócić uwagę i zająć właścicielkę domu rozmową umożliwiała koleżance penetrację mieszkania.

Kobiety zostały ujęte przez mieszkańców Strzeleczek, sąsiadów, którzy zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie domokrążców. Dwie mieszkanki powiatu opolskiego, podejrzane o usiłowanie kradzieży zostały zamknięte w domu i przekazane wezwanym na miejsc policjantom.

Policjanci po zatrzymaniu kobiet przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży z torebki znajdującej się w pokoju poszkodowanej pieniędzy w kwocie 520 złotych.

Kolejny raz okazało się, że jednym z najlepszych zabezpieczeń domu, czy mieszkania jest czujne oko sąsiada a jak pokazuje powyższy przykład dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwdziałać kradzieżom, włamaniom, rozbojom i innym wybrykom chuligańskim.

KPP