Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na dobre rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi i budową ronda na feralnym skrzyżowaniu pomiędzy Gogolinem a Kamieniem Ślaskim i Gogolinem a Chorulą. Od środy (13 lipca) droga zostanie całkowicie zamknięta.

Na czas remontu kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Wyłączenie drogi z użytkowania ma związek z naglącymi terminami wynikającymi z pozyskania przez powiat środków finansowych z tzw. schetynówek, zapewnieniem bezpieczeństwa pracującym w tym miejscu drogowcom oraz z procesem technologicznym. Inwestycja jest największym tegorocznym zadaniem powiatu krapkowickiego. Jej realizacja była jednym
z priorytetów ze względu na liczbę zdarzeń, do których dochodziło na owianym złą sławą skrzyżowaniu. Wydawać mogłoby się, że poziomie i pionowe oznaczenie, a także otwarta przestrzeń, dzięki której z daleka
widać nadjeżdżające pojazdy powinny być gwarancją bezpieczeństwa. Rzeczywistość pokazała jednak, że jest inaczej. Budowa ronda z prawdziwego zdarzenia powinna raz na zawsze rozwiązać sprawę.

Uwaga! Komunikat dla rowerzystów

Na czas realizacji inwestycji związanych z przebudową drogi oraz budową ronda pomiędzy Gogolinem a Kamieniem Ślaskim i Gogolinem a Chorulą informujemy o rozwiązaniach alternatywnych dla pojazdów jednośladowych.

Z miejscowości Kamień Śl. do Gogolina można dojechać przez Kamionek, następnie szlakiem rowerowym koloru czarnego przez tereny leśne do ul. Spacerowej w Gogolinie.  Z miejscowości Górażdże do Gogolina można dojechać jadąc w Górażdżach ul. Kolejową (obok przejazdu kolejowego PKP) dalej drogą gruntową przez las, ul. Fabryczną i do ul. Kamiennej pomiędzy Sentrexem i SAM-BUD-ROL.

W przypadku korzystania z wyżej wymienionych rozwiązań prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

rondo

Powiat Krapkowicki