Beznadziejna jakość powietrza w naszym powiecie! Normy przekroczone prawie o osiemset procent!

Tak złej jakości powietrza nie było w naszym powiecie już dawno! Mapa stanu i jakości powietrza pokazała, że normy zostały przekroczone nawet o prawie osiemset procent!

Wszystkie punkty pomiarowe w naszym regionie informują o bardzo złym stanie jakości powietrza. Dzisiejszej nocy (pomiar z godz. 23:30) najgorzej było w Choruli, gdzie czujnik wskazywał 321 mikrogramów pyłu PM10 na metr sześcienny powietrza (czyli 642% normy), a pyłu PM2,5 199 mikrogramów na metr sześcienny (czyli 795% normy!).

Stan jakości powietrza w Powiecie Krapkowickim, 23:30, źródło: airly.eu

Porównywalnie fatalną jakość powietrza zanotowano w Malni, Górażdżach i Obrowcu.

Niewiele lepiej było w Kamieniu Śląskim i Gogolinie. Najmniej zanieczyszczone powietrze dzisiejszej nocy odnotowano w Odrowążu, gdzie czujniki wykazały 134 mikrogramów pyłu PM10 na metr sześcienny powietrza (czyli 269% normy), a pyłu PM2,5 96 mikrogramów na metr sześcienny (czyli 384% normy).

Zaleca się, aby bez konieczności nie wychodzić z domu, ani nie wietrzyć mieszkań. Jeżeli trzeba wyjść na zewnątrz najlepiej mieć na twarzy maseczkę, ponieważ wdychanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

KM