Aby ferie były bezpieczne

Niebawem początek ferii zimowych a wraz z nimi 2 tygodnie wolnego dla uczniów w naszym województwie. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy.

Już teraz spotykamy się z dziećmi w przedszkolach i szkołach by porozmawiać o bezpieczeństwie. Będziemy również na zimowiskach, koloniach czy półkoloniach, aby na miejscu przekonać się, czy dzieci mają odpowiednie warunki. Sprawdzimy również autokary, którymi nasze pociechy będą przewożone. Wszystko po to, aby po feriach pozostały wyłącznie dobre wspomnienia.

28 stycznia rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Oznacza to 2 tygodnie wolnego dla naszych szkolnych dzieci. Starsi uczniowie już samodzielnie będą organizować sobie czas, te młodsze, nierzadko korzystać będą z różnego rodzaju zorganizowanego wypoczynku. W obu przypadkach ważne jest jednak, aby nasi podopieczni potrafili przede wszystkim unikać niebezpiecznych sytuacji. Kolejną lekcją jest rozpoznawanie zagrożeń i odpowiednia na nie reakcja.

Dla policjantów ferie i okres je poprzedzający to czas wzmożonej pracy. Już teraz nasi profilaktycy oraz dzielnicowi odwiedzają przedszkola i szkoły, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Ważne dla nas jest, by już od najmłodszych lat uczulać i przestrzegać przed ryzykownymi zachowaniami. Policjanci spotkają się również z organizatorami i opiekunami kolonii i półkolonii oraz sprawdzą miejsca zorganizowanego wypoczynku.

Rodzice i opiekunowie również mogą nam zgłaszać swoje wątpliwości. Sprawdzimy też autokary, którymi nasze pociechy będą przewożone. Wystarczy wcześniej umówić się z policjantami ruchu drogowego – podajemy ► wykaz miejsc kontroli i numery telefonów. W sytuacji nagłej, kontrolę taką może zgłosić dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

KPP