82-letniej piratce drogowej zabrano prawo jazdy

W ciągu trwających w te święta wielkanocne działań kontrolno-prewencyjnych „Wielkanoc 2018” krapkowicka drogówka odnotowała cztery kolizje drogowe.

W piątek 30 marca ok. 14:40 doszło do pierwszej z nich w Jasionej. Jadąca fiatem 126p 82-letnia kobieta z niewyjaśnionych przyczyn zjechała do rowu po uderzeniu w skodę. Została przetransportowana do szpitala na badania kontrolne. Zostały jej również zabrane prawo jazdy. Dlaczego?

– Policjanci z drogówki zatrzymali starszej pani prawo jazy i skierowali wniosek do Sądu o wydanie zakazu do prowadzenia samochodów. – informuje policja. – Okazało się bowiem, że kobieta pomimo podeszłego wieku często porusza się swoim samochodem w sposób niebezpieczny, nie stosując się do znaków drogowych doprowadza do niebezpiecznych sytuacji na drodze!!!

Najczęstszą przyczyną wypadków na drodze w tym okresie jest nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość i alkohol. 2 i 3 kwietnia to czas, w którym spodziewany jest największy ruch na drodze w związku z powrotem do domów.

– Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu. – dodaje policja.

Red., fot. KPP