75-cio latek z potłuczeniami po wypadku w Otmęcie [FOTO]

24 stycznia doszło do groźnie wyglądającego potrącenia 75-latka na przejściu dla pieszych tuż przy cmentarzu w Otmęcie. Mężczyzna doznał potłuczeń, ma uszkodzony nos i zerwane mięśnie nogi. Kierowcy zostało odebrane prawo jazdy.

Do wypadku doszło ok. 17:40 na przejściu dla pieszych, które uznawane jest przez mieszkańców za jedno z bardziej niebezpiecznych z powodu zakrętu, z którego czasem z dużą szybkością wyjeżdżają samochody. Tymbardziej, jeśli kierowca nie jest miejscowy.

Tak było też tym razem. 63-letni kierowca, który jest mieszkańcem okolic Częstochowy, nie zauważył prawidłowo idącego pieszego i potrącił go, wskutek czego doznał on potłuczeń, ma uszkodzony nos i zerwane mięśnie nogi.

– Za spowodowanie zdarzenia realnie zagrażającemu życiu i zdrowiu kierowcy policjanci z krapkowickiej drogówki już odebrali prawo jazdy. – informuje rzecznik KPP, asp. sztab. Jarosław Waligóra. – Jeszcze dzisiaj wystosują do sądu wniosek o zatrzymanie uprawnień. Sprawą wypadku drogowego, wyjaśnieniem wszystkich jego okoliczności i przyczyn będą zajmować się krapkowiccy kryminalni.

Policjanci zaapelowali także do władz miasta, aby to miejsce bardziej doświetlić.

KE, fot. KPP Krapkowice