Śniadanie z DPS „Anna” – znamy wyniki akcji

Pod koniec kwietnia mieszkańcy i pracownicy DPS „Anna” włączyli się do akcji zbierania pieniędzy dla małego Pascala Boronowskiego, chorego na łamliwość kości. Postanowili wtedy przygotować dla wszystkich chętnych… śniadania. Znamy już wyniki akcji.

Skąd tak oryginalny pomysł?

– Pomysł na kanapki pojawił się w sumie przypadkowo. – wyjaśnia w wywiadzie dla naszego portalu Krapkowice24-7.com dyr. DPS „Anna” Dorota Dobiecka. – Pomyślałam, że byłoby fajnie, gdyby seniorzy poznali jak to jest dać komuś coś od siebie. Dotychczas my korzystaliśmy z pomocy innych. Chciałam, aby mieszkańcy doświadczyli jak to jest, gdy się komuś coś daje.

Pomysł wypalił! W skład każdego zestawu wchodziła sałatka grecka, dip, kanapki z chleba ciemnego lub jasnego oraz twarożek z łososiem. W akcji pomyślano o wszystkich, nawet o tych, którzy nie mogą z powodów zdrowotnych przyjmować glutenu – na nich czekały specjalne zestawy z chlebem bezglutenowym.

Teraz znamy już wyniki akcji. W sumie dla małego Pascala udało się zebrać 2539,89 zł.

Dziękujemy naszym mieszkańcom, pracownikom, wolontariuszom, osobom które zamówiły śniadania i wszystkim, którzy mobilizowali nas ciepłymi słowami. – poinformowali organizatorzy akcji „Śniadanie z DPS „Anna”.

GP

One thought on “Śniadanie z DPS „Anna” – znamy wyniki akcji

Comments are closed.