17-latek z zarzutami

Wystarczyło zaledwie dwa dni, aby po 17-stych urodzinach mieszkaniec Krapkowic usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które będzie odpowiadał już jak dorosły. Nieletni wpadł w ręce policjantów po tym jak przy funkcjonariuszach próbował pozbyć się narkotyków. Teraz nieletniemu grozi do 3 lat więzienia.

13 maja rano policjanci z Krapkowic realizujący interwencję związaną z awanturą domową i niszczeniem mieszkania przez 17-latka zwrócili uwagę jak ten po wejściu mundurowych próbował pozbyć się woreczka foliowego z roślinnym suszem. Szybko okazało się, że funkcjonariusze mają do czynienia z narkotykiem. 17-latek w związku z podejrzeniem posiadania zabronionej substancji został przez policjantów zatrzymany.

Jeszcze tego samego dnia, po dokładnym przeszukaniu mieszkania, również przy użyciu specjalistycznego psa do wykrywania narkotyków, nieletni usłyszał zarzuty posiadania narkotyku.

17-latek przyznał się kryminalnym, że w posiadanie narkotyku wszedł dwa dni wcześniej w trakcie trwania swojej imprezy urodzinowej.

Teraz, zgodnie z przepisami za posiadanie narkotyku będzie już odpowiadał jak osoba dorosła. Grozi mu do 3 lat więzienia.

KPP